Kas naujo mūsų įmonėje

Pastaruoju metu mūsų darbo vadovai vis tvirtina, kad naujoji įdiegta programa tai nėra tik finansų apskaitos sistema. Anot jų, tai yra labai didelį sistemos tvarkymo paslaugų spektrą užimanti programa. Interneto svetainėje http://www.alna.lt/alna-business-solutions/technologijos/sap/ galima pamatyti ir, kokius tiksliai dalykus ji atlieka. Žinoma, mums, paprastiems darbuotojams, tokie technologiniai sprendimai nėra matomi plačiąja prasme – matome tik tam tikrus pakeitimus mūsų pačių kasdienybėje, o didžiuosius pokyčius, žinoma, pastebi tik vadai.

Dažnai registruojamės

Pirmiausia, jaučiasi skirtumai todėl, kad tenka tikrai dažnai registruotis. Tai yra, kiekvieną kartą, kai ateiname į darbą, kai išeiname į kiemą parūkyti, ir kai baigiame – viską registruojame. Tuos, kurie mažiau pasitiki savimi, tai šiek tiek žeidžia, nes jiems dabar atrodo, kad sekamas kiekvienas jų žingsnis, ir jie neva tik turi visą laiką būti biure, dirbti visas valandas tiek, kiek privalo. Kitiems, kurie pasitiki savimi ir gal net dažnai kritikuoja darbovietę dėl kokių nors jos netobulumų, kad ta registracija yra nesvarbi. Jie net dažnai nesiregistruoja, vaikšto pirmyn – atgal tiesiog šiaip, ir, lyg specialiai, registruojasi tik tada, kai išties beveik nieko visą dieną neveikia, tik rūko. Tai kaip kažkoks protestas prieš tą sistemą. Mat nė vienas darbdavys nė karto nesakė tiems, protestuotojams, pastabų – jų darbo registracijos lapai atrodo tikrai prastai, galima pagalvoti, kad jie išvis nieko nedirba, tik veltėdžiauja. Tačiau visi žino, kad be jų mūsų įmonė sugriūtų, nes jie padaro daug ir svarbaus darbo.

Kitaip skaičiuojamas atlyginimas

Tokios verslo valdymo sistemos mums nulėmė ir kitokį darbo skaičiavimą. Man asmeniškai labai nepasisekė ir jokio pagerėjimo nemačiau – tik nuoskaudą. Buvo toks planas, kad visi turi registruotis, po kiek valandų prie kokio projekto dirba. Vėliau, kai ateis eilė skaičiuoti atlyginimus, bus atsižvelgiama į tai, kuris projektas kiek pelno pagamino. Mano atveju, įmonė, su kuria daugiausiai dirbau, buvo kaip budelis. Tas projektas galų gale padarė nuostolį ir nesusimokėjo už savo nuveiktus darbus. Dėl to buvo kalta vadyba, tačiau nukentėjo visi sektoriai, ir tokie paprasti darbininkai kaip mes, kurie net patys neturėjo teisės rinktis, su kokiais projektais dirbs, ir vis tiek atlikinėja tik mechanines nieko nelemiančias užduotis. Visi kiti gavo didelius priedus prie atlyginimų. Motyvacinė sistema visgi nebuvo labai tinkama mūsų kolektyvui, ir po švenčių ji buvo nutraukta. Tačiau, jeigu tai yra kažkoks kitoks darbas, tokia veikla kaip pardavimai ar pan., galbūt ta ir gali visai gerai pasiteisinti.

#1$ komentaras

  1. Simona

    Manau, jog kiekvienoje įmonėje tvarka yra skirtinga. Tokiu atveju prieš darbinantis dažniausiai reikėtų labai gerai išsiaiškinti kokia sistema bei vertybėmis įmonė vadovaujasi bei nuspręsti ar tokia tvarka įmonėje jums yra tinkama.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *