Kokiomis galimybėmis pasižymi šiuolaikiniai oro kondicionieriai?

Vasaros metu oro kondicionieriai yra nepakeičiamas sprendimas, leidžiantis pabėgti nuo alinančios kaitros ir mėgautis jaukia atmosfera namuose. Nors ilgą laiką oro kondicionieriai buvo sutinkami tik komercinėse ir viešosiose erdvėse, šiandien vėsinanti įranga vis dažniau montuojama ir privačiuose namuose bei butuose, tapdama atgaiva karštuoju metų laiku ir papildomu šilumos šaltiniu orams atvėsus.

Kokiais privalumais išsiskiria šiuolaikinė įranga?

Šiuolaikiniai oro kondicionieriai / šilumos siurbliai nebeatlieka vien vėsinimo funkcijos. Moderni įranga padeda palaikyti komfortišką ir gaivią namų aplinką, rūpinasi tinkamu drėgmės lygiu, skatina darbingumą, prisotina orą deguonimi, kovoja su bakterijomis, neutralizuoja žmogaus sveikatai pavojingas daleles. Vasaros metu kondicionieriai / šilumos siurbliai vėsina karštą orą, o žiemos metu padeda sušildyti patalpas, prisitaikydami prie individualių gyventojų norų. Šiuolaikiniai kondicionieriai komplektuojami su filtrais, kurie sulaiko net ir labai smulkias daleles, padeda kovoti su alergenais, naikina nemalonius kvapus ir bakterijas.

Kodėl kondicionieriai geriau nei ventiliatoriai?

Neretai pasitaiko nuomonių, teigiančių, kad kondicionieriai yra prabangos prekė, o norint atvėsinti ir pravėdinti patalpas užtenka atverti langus ar pasistatyti standartinį ventiliatorių. Vis dėlto, nei vienas, nei kitas sprendimas negali užtikrinti reikalingų komforto sąlygų. Pravėrus langus iš lauko gali ateiti dar daugiau šilumos, o vėdinimas šiuo atveju gali būti nekokybiškas, ypač tuomet, jei gyvenate šalia gatves, jei į namus patenka žiedadulkės ar kiti alergenai. Dažniausiai ventiliatorius negali išjudinti didesnio oro kiekio, todėl patalpose nevyksta oro cirkuliacija. Žiemos metu vėdinimas tampa neįmanomas ir dėl to, kad atverti langai reiškia brangius šilumos nuostolius.

Kondicionierių pasiūla: kaip nepasimesti?

Šiuolaikiniai oro kondicionieriai / šilumos siurbliai džiugina itin plačiomis pasirinkimo galimybėmis. Iš kitos pusės, nepasimesti gausioje pasiūloje gali būti gerokai sudėtingiau, nei gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Kad išsirinktumėte tinkamą įrenginį, visų pirma turėtumėte nuspręsti, kokio tipo oro kondicionierius jums reikalingas, kadangi kondicionieriai gali būti kasetiniai, sieniniai, grindiniai, mobilūs ir kt. Konkretus pasirinkimas priklauso nuo patalpos dydžio, paskirties ir oro kondicionavimui keliamų reikalavimų. Iš anksto pasidomėkite, ar turėsite galimybę įrengti išorinį kondicionieriaus bloką, kadangi tam tikrais atvejais oro kondicionieriai su išoriniais blokais negali būti montuojami bute. Tokioje situacijoje siūloma įsigyti mobilius oro kondicionierius, kodicionierius be išorinio bloko, montuoti rekuperatorius su integruotu šilumos siurbliu ir pan. Būtina įvertinti ir tokius rodiklius kaip kondicionieriaus skleidžiamas triukšmas, filtravimo savybės, įrangai suteikiama kokybės garantija ir kt.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *