Užmigti darbe įmanoma

Žmones, miegančius darbo vietoje, visada norisi nufotografuoti. Kodėl būtent darbe miegantys žmonės atrodo daug juokingiau, nei miegantys kokioje nors viešoje vietoje arba namie? Todėl, kad darbo vietoje galima daryti beveik viską, tik ne miegoti.

Užmigimas atrodo neprofesionaliai

Atrodo, jeigu pamatome ką nors užmigusį darbe, tai čia labai blogai. Norisi pasmerkti tą žmogų, gal net pasakyti, kad jam čia ne vieta išvis. Taip pat ir pats žmogus dažniausiai labai susigėsta ir bijo, kad tik kuo mažiau kas nors būtų tai pamatęs. Tai kažkodėl laikoma daug didesne blogybe nei, pavyzdžiui, skaldyti seksistinius ir rasistinius anekdotus darbe, valgyti savo darbo vietoje, pyktis su bendradarbiais, naudotis socialiniais tinklais, švęsti ir gerti darbe alkoholį, rūkyti, apkalbinėti ir daryti kitokias nesąmones. Požiūris į žmogų, kuris miega darbe, dažniausiai labai neigiamas. Nes tikima, kad tai pasako kažką ne apie patį žmogų, o apie jo ir darbo santykį. Arba jis nesugeba su užsidegimu ir energija dirbti, o yra kažkoks užsimiegojęs, arba jis taip nuobodžiauja, kad jam čia ne vieta, arba apskritai jis viską daro blogai, nes tada, kai turėtų būti budrus, yra išvis atsijungęs. O gal šefas jam skiria per daug užduočių, o gal jis nesugeba su jomis susitvarkyti. Dėl to jis ir miega darbe, kad net neturi laiko pareiti namo ir išsimiegoti. O gal jo asmeninis gyvenimas yra siaubingas ir kenkiantis darbui, todėl jis neišsimiegodamas namie, tą daro darbe. Blogai, kai darbe užmiega apsauginiai, sargai – žmonės, kuriems ir moka už tai, kad jie naktį nemiegotų. Pagal įstatymą, nemiegoti turėtų ir gaisrinės, policijos, greitosios pagalbos ir kt. darbuotojai, budintys visą naktį. Tačiau šie ypač dažnai miega. O biure užmiegantis žmogus atrodo juokingai ar apgailėtinai.

Kitoks požiūris į miegą darbe

Bet visas šis požiūris gali būti klaidingas. Juk miegas kaip tik kartais ir yra būtent tai, ko reikia jūsų smegenims tam, kad šios geriau dirbtų. Net jeigu jūs išsimiegate namie pakankamai, net jeigu viską padarote gerai, jūs vis tiek natūraliai pagal savo organizmo ciklą po pietų pavalgęs pasijausite apsnūdęs, neproduktyvus. Tad tada pamiegoti yra į sveikatą – jūs padėsite savo protui. Už 15 minučių prabudęs būsite žvalus, grįšite į darbo vietą dar stipresnis. Progresyviose ir tą suprantančiose įmonės yra specialiai įrengiamos lovos pamiegojimui.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *