Darbo ištekliai rinkose – kodėl svarbiau rinktis tai, ką mėgsti daryti, nei tai, kas esą potencialu ar pelninga?

Daugumos piliečių dabartinis nusistatymas, visuomenės samprata esą tokia, kad reikia rinktis profesiją, kuri pasižymėtų potencialumu, kuri galėtų būti įkainota dideliais įkainiais, nežvelgiant į tai, ar bent kiek patiks žmogui tai, kuo planuojama užsiimti. Dėl šių padarinių, laikui bėgant, žmonės jaučiasi nelaimingi, pastariesiems pradeda šlubuoti sveikata, o pinigų – kaip nedaugėja, taip ir nedaugėja, kadangi visus juos paskiria tam, kad išlaikytų gyvenime bent minimalią atsvarą.

Darbo ištekliai rinkose, atrodo, kad esą kuo puikiausiai perpildyti – šiais laikais įmanoma pasisamdyti praktiškai bet ką, kuris būtų atsakingas už jūsų norimus procesus. Vis dėlto, esą tam tikrų nišų, kaip pavyzdžiui programavimas, kuri dar tik įgauna pagreitį, o paklausa šios srities darbuotojams, esą milžiniška. Vis dėlto, laikui bėgant pastebima, kad kadangi šios profesijos perspektyva esą didelė, paklausa turėtų palaipsniui mažėti, o potencialumas – taip pat. Turime omenyje tai, kad bet kuriuo atveju susidariusią paklausą rinkoje panaikins natūraliai susidarę padariniai – taip buvo ir su teisininkais, taip buvo ir su ekonomistais, taip bus ir su programuotojais.

Gyvenimas, kaip sakoma, esą per trumpas, jog turėtumėte daryti tai, ko nemėgstate. Įsivaizduokite patys, kokia yra darbo esmė, jeigu visą laiką praleisite darbovietėje, kurios nemėgstate, palaipsniui kursite antipatiją ir gyvenimui, o galiausiai norimų tikslų taip ir neįgyvendinsite, kadangi susidarę rezultatai paprasčiausiai kels pesimizmą ir slopins tikrąją aistrą gyvenimui. Žvelgti į tai, kokie yra darbo išteklių svyravimai rinkoje niekada nebuvo naudinga, niekada ir nebus – net ir tuo atveju, jeigu planuojate pasirinkti potencialią profesiją, kol baigsite mokslus ji gali būti nebe tokia paklausi, nebe tokia trokštama, kaip jums tuo metu atrodė, ar kaip tuo metu buvo. Kas tuomet?

Kiekvienas sprendimas, kurį nusprendžiate įgyvendinti individualiai, privalo sietis su jūsų ambicijomis, su jūsų individualiu noru, o be viso to, ir su tuo, kas teiktų jums džiaugsmą. Norėtume dar kartą pabrėžti mintį, kad paprasčiausiai turėtų būti gaila laiko, darant tai, ko nemėgstate. Žinoma, visuomet įmanoma rasti interpretavimų, tiek ir toje pačioje darbo vietoje, jį paįvairinti, siekiant suteikti sau džiaugsmo – vis dėlto, laikui bėgant pastebėsite ir tai, kad vykdomos metodikos paprasčiausiai nėra priimtinos daugiau, jog paprasčiausiai suteikia tik laikiną malonumą, kas taip pat pradeda jūsų nebetenkinti.

Privalu rinktis tokį darbo pasiūlymą, kuris tikrai atspindėtų jus, kaip asmenybę, kuris leistų pasidžiaugti gyvenimu ir į kurį eitumėte su dideliu malonumu. Tai nėra lengva, tačiau nieko šiais laikais lengvu rankos mostu nepasieksite.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *