Griežtinamos paskolų teikimo sąlygos

Kaip galime matyti svetainėje www.paskolose.lt, kredito teikimo bendrovių Lietuvoje yra tikrai nemažai. Jeigu tik nori skolintis – gali tą daryti mielu noru. Paskolą suteiks ir kreditas 24, ir Bobutės paskola, ir Vivus ir kiti stambūs kreditoriai. Panašu, kad iki dabar Lietuvoje paskolų teikėjams vyravo tikras aukso amžiaus – kai tik reikėdavo, galėdavo lengvai pasiskolinti. Tačiau kodėl tokie skirtumai yra atsiradę tarp greitos paskolos ir įprasto vartojimo kredito iš banko?

Kuo skiriasi

Esminiai skirtumai yra du. Ar tai būtų kreditas 24, ar vivus, ar kitas paskolų teikėjas, jis, kaip ir kiti greitojo kredito tiekėjai, turi panašų veikimo principą. Gauti paskolą iš banko yra labai sunku, be to, ir užtrunka tikrai ne vieną dieną. Reikia padirbėti, kol pristatote visus dokumentus, galbūt net yra reikalingas laiduotojas. Tačiau yra ir privalumas – maždaug kiek pasiskolinote, tiek ir grąžinsite, palūkanos, arba kitaip, kredito kaina, nebus labai didelė, sieks kelis ar 10 procentų, blogiausiu atveju, keliolika. Taip pat šios palūkanos bus nestabilios, jos galės keistis, priklausomai nuo to, kaip keisis visa ekonomika ir svyruos valiutų kursai.

O kaip suteikiamas greitas kreditas? Čia veikia kiek kitokia, „efekto“ logika. Norite skolintis? Galite tai daryti tuojau pat. Pasiskolinate ir gaunate tai, kas atrodo jums reikalinga. Kai kurie paskolų teikėjai su pasididžiavimu tvirtina – paskola per 15. min. Ką tai reiškia? Tai – visiška priešingybė tam paskolų teikimui, kai pinigus gaunate per kelias savaites, kai turite tvarkyti krūvas popierių. Viskas nutinka tiesiog čia ir dabar. Antrasis didelis skirtumas yra palūkanos. Teikiant greitąjį kreditą, yra ir atitinkamos palūkanos. Galima sakyti, taip susimokate už tą „greitį“. Palūkanos čia dažnai yra tokio paties dydžio kaip ir paskola, ir netgi didesnės.

Griežtinami reikalavimai

Žinoma, kad skolintojams tai yra labai pelninga verslo šaka, nes kas tik nenorėtų, kad jų pinigai, vos paskolinti, bematant padvigubėtų? Todėl ši situacija netrukus turėtų pasikeisti. Kontrolės tarnybos, susijusios su atsakingu skolinimu ir skolinimusi, planuoja netrukus apriboti tokį lengvą ir daug kam patogų skolinimąsi. Galbūt tai reikš ir ryškius pokyčius greitųjų kreditų rinkoje. Numatoma, kad palūkanos nebegalės viršyti 20 procentų. Toks procesas gresia dėl to, kad, nors ir buvo sukurta daug projektų, kaip apsaugoti žmones nuo neprotingo skolinimosi, kai negali grąžinti paskolos, tačiau tokių atvejų pasitaiko vis dar dažnai. Be to, planuojama nebesuteikti paskolų naktį, kada žmogus yra psichologiškai lengvai paveikiamas.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *