Parduotuvių lentynose yra pačios įvairiausios skalbimo masinos, todėl pirkėjui tampa sudėtinga apsispręsti, nes tarp tokios gausos sunku išsirinkti pačią tinkamiausią. Tiek daug įvairių funkcijų ir programų, skiriasi ir dydžiai bei dizainas. Kaip nepasiklysti ir išsirinkti tokią skalbimo mašiną, kuri atitiktų poreikius?
Pirmiausia galima pradėti nuo to, kad reikia pasirinkti, kokios skalbimo mašinos norite: su durelėmis priekyje ar su dangčiu viršuje? Jos skiriasi ne tik tuo, kokiu būdu bus įdedami ir išimami skalbiniai, bet ir dydžiu. Taigi, labai svarbu atsižvelgti į patalpą. Skalbimo mašinos, kurios durelės yra iš šono, gali būti standartinio dydžio, pavyzdžiui, 60 cm pločio, 45–60 cm gylio ir nuo 85 iki 90 cm aukščio. Jei reikalinga nestandartiškai siaura skalbimo mašina, tai galima rasti tokią, kurios gylis yra mažesnis, nei 45 cm. Taigi, gerai pagalvokite, kokia skalbimo mašina geriausiai tinka toje patalpoje, kurioje ji stovės. Didelėje patalpoje reikia rinktis standartinę skalbimo mašiną, o štai mažoje – kompaktišką. Tuo tarpu skalbimo mašinos, kurios turi atidarymą viršuje dydžiai skiriasi labai neženkliai. Jos dažnai pasirenkamos dėl patogumo, kai mažoje patalpoje būtų nepatogu atidaryti dureles iš šono.
Kitas labai svarbus patarimas – tinkama skalbimo mašinos talpa. Specialistai pateikia paprastus skaičius, kuriais remiantis galima rinktis tinkamą talpą. Pavyzdžiui, jei perkama skalbimo mašina, kuria naudosis vienas ar du žmonės, tai pakanka 4 kg talpos, jei šeimos narių iki penkių – 6 kg, o jeigu yra daugiau kaip penki žmonės, tai reikia rinktis 8–9 kg. Tiesa, reikia paminėti, kad tokiais talpos skaičiavimais ne visada reikia pasikliauti. Reikia pagalvoti apie skalbimo įpročius. Tarkim, jei šeimoje yra mažų vaikų, tai galima rinktis talpiausią skalbimo mašiną, nes skalbti teks itin dažnai. Jei šeimoje keli suaugę asmenys, tai pilnai gali pakakti vidutinės talpos skalbimo masinos. Taip pat pagalvokite apie tai, kad kuo didesnė talpa, tai tuo didesnis ir pačios skalbimo mašinos dydis bei bus sunaudojama daugiau vandens, o jei dažnai skalbsite vos po kelis drabužius, tai sąnaudos bus didžiulės, todėl geriau rinktis mažesnės talpos ir skalbti dažniau.
Kokia skalbimo mašina tinkamiausia, priklauso nuo patalpos, nuo to, kiek skalbinių bus skalbiama ir kokie papildomi pirkėjo lūkesčiai. Tik visa tai išsiaiškinus galima priimti geriausią sprendimą, kuri skalbimo mašina yra pati tinkamiausia konkrečiam pirkėjui.