Būstų pasiūla sostinėje: ką rinktis?

Gyvenate sostinėje (ar galvojate čia persikelti) ir norite įsigyti nuosavą būstą? Galime užtikrinti – rinktis tikrai turėsite iš ko: galbūt jus sudomins naujas AmberCity projektas Pašilaičiuose? O gal galvojate apie privatų namą? Kotedžą ar būstą sostinėje? Viskas įmanoma, svarbiausia – apsibrėžti savo poreikius ir žinoti, kokius reikalavimus keliate savo svajonių namams.

Būsto kaina

Meluotume, jei sakytume, kad nekilnojamojo turto kaina neatlieka esminio vaidmens. Iš tiesų, neretai būtent kaina lemia mūsų apsisprendimą, kokį būstą pirkti. Jei negalime sau leisti gyventi nuosavame name, ieškome naujos statybos daugiabučio. Jei šis yra per brangus, galvojame apie senos statybos butą. Vis dėlto, vertindami NT kainą, neturėtumėte apsiriboti skaičiais. Pvz., galbūt galvojate pirkti senos statybos butą, tačiau nepamirškite, kad būsite priversti investuoti į kapitalinį jo remontą, be to, gali tekti išleisti gan padorią sumą inžinerinių tinklų atnaujinimui, laiptinės, lifto priežiūrai ir pan. Vertinant kainą būtina atsižvelgti ir į tai, ar galite iškart pirkti nekilnojamąjį turtą ar prašysite būsto paskolos. Jei galvojate apie pastarąjį variantą, turėtumėte nepamiršti, kad naujos statybos daugiabučius kredito teikėjai vertina kur kas palankiau, suteikdami itin geras paskolos sąlygas.

Komfortas ir patogumas

Kad naujuose namuose jaustumėtės gerai ir patogiai, turite įvertinti būsto komforto sąlygas. Labai svarbu pagalvoti apie susisiekimą su miestu ir būsto išplanavimą. Susisiekimas yra svarbus dėl to, kad gyvenimas didmiestyje neatsiejamas nuo laiko planavimo ir nuolatinių kelionių nuosavu ar viešuoju transportu. Juk niekas nenori gaišti laiko kelyje. Šiuo atveju nuosavas namas užmiestyje gali kelti šiokių tokių rūpesčių, kadangi būsite priversti susitaikyti su nuolatinėmis ir gana ilgomis kelionėmis į darbą, prekybos centrą, mokyklą ar užklasinės veiklos užsiėmimus. Tuo metu naujos statybos NT projektai yra patogus pasirinkimas skubančiam žmogui, pvz., AmberCity projektas Pašilaičiuose užtikrina patogų susisiekimą su visu miestu, be to, šalia gyvenamųjų daugiabučių įkurtos mokyklos, vaikų darželiai, prekybos centrai, poilsio erdvės.

Renkantis būstą būtina galvoti ir apie jo išplanavimą. Įsitikinkite, kad jūsų naujieji namai suteiks jums reikalingos erdvės. Beje, NT brokeriai pastebi, kad šiuo atveju nereikėtų apsiriboti vien kvadratūra. Neretai net ir itin erdvus būstas gali būti išplanuotas neracionaliai ir nepraktiškai. Tuo tarpu mažesnės kvadratūros (o tai reiškia – ir mažesnės kainos) butas gali idealiai atitikti tiek vieno asmens, tiek didesnės šeimos poreikius. Kitaip sakant, prieš pirkdami būstą, visų pirma atidžiai jį apžiūrėkite, paklauskite, ar pardavėjas turėtų įrengto būsto pavyzdžių, kad galėtumėte įsivaizduoti, kaip atrodytų gyvenamoji erdvė.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *