Šviesomis bendraujantys vairuotojai

Pasivažinėti užmiesčio keliais ir pamatyti, kaip veikia d1s xenon lemputes prireikia tiems, kas gyvena viename mieste, o važinėja į kitą, gimtąjį, lanko draugus, gimines, arba tiesiog daug juda darbo reikalais. Nors pagrindinė šviesų funkcija yra įspėti apie situaciją ir pavojaus atveju, ir apšviesti kelią, pranešti apie save – vairuotojai it morzės abėcėlę naudoja tam tikrą šviesų kalbą. Apie ką jie praneša, kai blykčioja vienomis ar kitomis šviesomis?

Įspėja apie policiją

Ar tai būtų geros automobilio lempos iš https://www.autosviesos.lt, ar kažkas paprastesnio, visgi visomis šviesomis įmanoma įspėti apie policijos ekipažą. Tokie mirkčiojimai būdavo itin aktualūs praeityje, kuomet policija turėjo legalias teises slapstytis pakrūmėse. Dabar policija nebegali taip tykoti, turi būti labiau matoma, tad vairuotojai dažnai ją ir taip pastebi. Visgi tam tikras vairuotojų solidarumas yra išlikęs. Tad jeigu važiuojant šiek tiek greičiau negu būtina, pamatote, kad jums iš priekio vis pamirkčioja automobiliai, viena iš priežasčių, kodėl jie tai daro, gali būti įspėjimas susiimti – kažkur stovi policija, o gal fotografuoja greitį matuoklis.

Ragina persijungti šviesas

Tiesa tokia, kad nemažai signalų, kurie paleidžiami šviesomis, iš tiesų gali reikšti skirtingus dalykus. Todėl, jeigu pamatėte tik šviesų mirkčiojimą iš priekyje važiuojančio vairuotojo, turėsite susimąstyti, kuris čia variantas. Vairuotojai perspėja ir tuomet, kai jūs važiuojate be šviesų. Dažniausiai tuomet ne tik mirkčioja, bet ir rankomis daro sugniaužimo judesį, kuris atskleidžia, kad taip simbolizuojamas šviesų įjungimas. Aišku, ne visi vairuotojai dar ir rankomis parodo, arba ir jūs ne visada tai pamatysite, ypač važiuojant tamsoje. Tačiau jeigu kažkas jums mirkčioja, visada reikia pagalvoti ir apie tai, ar tikrai važiuojate su įjungtomis šviesomis.

Įspėja apie kliūtį

Kartais toks mirktelėjimas tiesiog įspėja apie kliūtį, kuri gali būti įvairi. Gal kažkur palei kelią vaikšto gyvūnai, gal kažkas guli ant važiuojamosios dalies, pavyzdžiui, medžio šakos. Gal kažkas neleistinoje vietoje prie kelio be šviesų pasistatęs automobilį, ir galite jį beveik nutaranuoti. Visais atvejais, verta lėtinti greitį ir išlikti kuo budresniems.

Perspėja dėl kito automobilio blogos techninės būklės

Kartais tai gali būti ir perspėjimas, jeigu jūsų automobiliui kažkas negerai, ką mato pravažiuojančios mašinoms.

Susišaukia panašūs, lyg iš tos pačios genties

Šviesomis susisveikina to paties autobusų parko vairuotojai, kartais – vienodos retos markės automobiliai, ir kiti, panašumų atrandantys.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *