Ką sėti ir sodinti šiltnamyje?

Nors pavasaris jau buvo parodęs savo šiltus spindulius, vėl pasirodęs sniegas sugriovė visus sodininkų planus. Žinoma, šiltnamiai kaina nėra didelė investicija, tačiau galėjo nušalti kai kurie ūgliai, daigai. Ypač tų sodininkų, kurie nespėjo uždengti agro plėvele ar sunešti sodinukų vazonuose į kambarį. Ką augina žmonės šiltnamiuose prie savo namo?

Prieskonius

Vienas iš dalykų, dėl kurių šiltnamiai kaina žmonėms neatrodo per brangūs, tai – prieskoniai. Juos auginti mėgsta daug kas, kadangi toks auginimas nepareikalauja labai didelių pastangų, o paskanintas šviežiais prieskoniais maistas visada yra tiesiog nuostabus. Išsiverdate bulves, pasigaminate kažką kita ir ant to maisto užbarstote krapų, petražolių. Tai – puikus pasirinkimas, tad ir jūs galite rinktis jį, kada tik panorėsite. Žinoma, pirmiau turėsite pasistatyti šiltnamį. Jeigu galvojate, kad jau šiais metais pavėlavote, tai labai klystate, nes kai kur Lietuvoje iš tiesų dar yra sniego. Kol kas ir žemė yra dar šiek tiek įšalusi, todėl ją dirbti yra labai sunku. Tad galite kaip tik dabar keliauti į interneto ar tikrą parduotuvę, išsirinkti savo šiltnamį ir prieskonių sėklas. Pasisėsite krapų, petražolių, bazilikų, paprikų, pipirų, česnakų, svogūnų ir galėsite vasarą mėgautis tokiais skanumynais bei žalumynais, kokie iš tiesų ir yra reikalingi, norint pajusti vasaros skonį.

Daržoves

Rimtesnė daržininkystė yra sodinant ir sėjant daržoves. Pirmiausia kai kurias jas reikia pasėti ir sudaiginti namuose, vėliau persodinti į didesnius vazonus, o galiausiai išsodinti šiltnamyje. Lietuvoje turbūt populiariausios daržovės visgi yra pomidorai ir agurkai, o supjaustytos jos ir sumaišytos netgi kai kuriuose regionuose vadinamos tiesiog – lietuviškomis salotomis. Tačiau taip pat yra ir kitų daržovių, kurios mielai augtų šiltnamiuose. Tai ridikėliai, įvairios salotos, patisonai, cukinijos, moliūgai, morkos.

Gėles

Jeigu mėgstate pilnus gražius žiedus, galite šiltnamyje pasisodinti ir keletą gėlių. Tuomet atėjus darbuotis, visada jos su jumis pasisveikins savo gražiais žiedais, o jūs galiausiai galėsite ir nusiskinti kokią bei pasimerkti ar nunešti šią grožio puokštę bei kam nors padovanoti vasaros metu.

#1$ komentaras

  1. prieskonines

    Dažnai sėju šiltanamyje prieskonines žoleles ir labai dziaugiuosi, kad užauga vešlios ir gardžios. Šis auginimo būdas nereikalauja itin didelių pastangų, o ir maistas paskanintas šviežiais prieskoniais dažniausiai būna nuostabiai skanus, kitaip tariant šventė gomuriui.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *