Ką turi išmanyti geras investuotojas

Ar sunkus darbas yra investavimas? Ar finansų rinkos yra tik siaurų žinių reikalaujantis dalykas, ar ir plataus mąstymo būtinai reikalingas dalykas? Galima to klausti patyrusių investuotojų, kurie sutinka patarti pradedantiesiems. Prašome patyrusių investuotojų suteikti keletą patarimų pradedantiesiems.

Džimas, 29 metų

„Reikia labai plataus mąstymo. Kartais būsimi investuotojai galvoja, kad jų dabar laukia tik nuolatinis spoksojimas į tam tikrus grafikus su rodikliais, ir nieko daugiau. Bet ta nėra tiesa, kadangi investuotojas taip pat turės ir žiūrėti į daug kitų dalykų. Jis turės žiūrėti panoramą, savo noru domėtis, kas vyksta pasaulyje. Jis turi puikiai jausti pasaulio ritmą, pasaulio tendencijas, būti pasiryžęs visus šiuos dalykus išgyventi ramiai ir protingai. Investuotojas turi turėti nuojautą, kada keisis rinka. O ta nuojauta ir susiformuoja iš patirties. Kai domiesi viskuo aplink, matai, kokie dėsniai veikia“, – pataria Džimas.

Sara, 37 metų

„Aš rekomenduočiau per daug nesitikėti iš pačios pradžios. Kartais žmonės labai daug iš pradžios tikisi, jeigu nepavyksta kažkas, tada išeina iš tos srities. Reikia skirti šiai veiklai daugiau laiko. Numatyti savo nesėkmingus bandymus, o ne iškart galvoti apie tai, kaip kasite aukso kalnus su šiūpėle. Pradžia niekam nebūna lengva“ – sakoSara.

Timis, 19 metų

„Manau, kad savo rinkoje esu gana jaunas investuotojas. Taip yra todėl, kad finansų rinkos mane užkabino dar mokyklos laikais, kai turėjome paprastas ekonomikos ir finansinio raštingumo pamokėles. Tada man šie dalykai jau būdavo įdomūs. Tačiau, kaip matome, amžius ne kliūtis, o gal kaip tik gali būti ir privalumas. Jeigu esi jaunas, labai smalsus, tai jau čia tikrai geras dalykas. Toks tikrai esu aš. Manau, kad pirmiausia investuotojas neturėtų galvoti apie suvaržymus, kad jis neatitinka kažkokių nuostatų. Dažnai girdžiu iš žmonių sakant, kad man gerai, kad aš tinku tokiam dalykui, o jie tau jau neva netinka. Bet negaliu su tuo taip paprastai sutikti. Juk jie ne ką skiriasi nuo manęs. Kas jiems liepia būti užsisėdėjus, visko bijoti, sakyti, kad jeigu jau aš kartą gyvenime tapau poetu, tai niekuo kitu nebūsiu. Gyvenimas ilgas, ir gali neapsiriboti. Tad pirminis patarimas ir būtų – nedaryti per anksti išvadų nei apie investavimą, nei apie savo galimybes. Verčiau, pabuvus tam tikroje srityje, pasistengti įvertinti, ar tai jums patinka, arba, ar jus motyvuoja alga“, – sako Timis.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *