Kaip žinoti, ar jums riekia nosies pertvaros operacijos

Ne vienam žmogui chirurgas Jankūnas nosies pertvaros operacija išsprendė didžiulę fiziologinę problemą. Bloga nosies pertvara – tai ne tik estetinis, bet labiau sveikatą liečiantis dalykas. Kada nosies pertvara kreiva, atsiranda daug sunkumų. Kokie simptomai ir požymiai verčia žmones susirūpinti dėl savo netaisyklingų pertvarų bei kreiptis į chirurgus?

Situaciją išduoda nosies vaizdas

Dovilė pasakoja, kad ji operuotis norėjo todėl, kad kreiva nosies pertvara tapo tiesiog pagrindiniu jos skiriamuoju bruožu. „Man vaikystėje ir paauglystėje visada visi sakydavo, kad čia brendimas, kad dar išaugsiu, nes pas mus šeimoje atseit visiem iš pradžių būna tokie bruožai, o paskui jie pasikeičia. Bet tai buvo kažkoks melas, gal skirtas paguosti mane. Kai suaugau, tas vaizdas mane kankino dar labiau. Supratau, kad negaliu taip gyventi. Jeigu yra galimybė pakeisti šį man taip trukdantį bruožą, tai kodėl to nepadarius. Fizinių simptomų didelių nejaučiau, tačiau nosis atrodė tikrai labai prastai. Ir chirurgai pripažino, kad mano yra tas atvejis, kai kreiva nosies pertvara labai matosi ryškiai vizualiai, ir vien dėl to rekomenduojama koreguoti tokią nosį“, – pasakojo moteris. Tik išsioperavusi nosies pertvarą, ji visgi suprato, kad kentėjo ir fizinius pojūčius, nes tuojau pat dingo nuolat varginusi sloga ir kiti nemalonūs dalykai.

Juntami simptomai gali labai varginti

Kęstutis pasakoja, kad jam operacija buvo reikalinga tiesiog kaip ligos išgydymas. „Visą laiką turėdavau tokių problemų, kurių neturėjo kiti žmonės. Vienintelis klasėje net giedrą šiltą vasaros dieną sėdėdavau varvančia nosimi. Traukdavau nosį, už tai mane bardavo, liepdavo ir išsišnypšti, nors šnypšti nebūdavo ką – tiesiog man visada būdavo toks jausmas, kad labai sunku kvėpuoti per nosį. Miegoti taip pat visada turėdavau tik specialioje padėtyje, padėjęs ranką ant savo nosies, kad galėčiau taip praplėsti šnervę ir pagerinti oro įėjimą. Galiausiai, dažnai skaudėdavo galvą. Niekas nežinojo, kodėl, o aš jaučiausi visiškai nenormalus. Tik tada, kai perskaičiau apie tai, kokius simptomus kelia kreiva nosies pertvara, supratau, kad tai gali būti mano atvejis. Jau buvau pastebėjęs, kad turiu tokių problemų, kokių įprastai kiti mano bendraamžiai ir pažįstami neturi. Nuėjau pas gydytoją, kad pažiūrėtų, ar mano nosies pertvara normali, pasakė, kad kreiva. Nosies pertvaros operacija – geriausias sprendimas, kurį kada nors man teko priimti savo sveikatos labui. Buvo taip gera, kai viskas sugijo, ir pagaliau ėmiau normaliai kvėpuoti“, – sako jis.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *