Kokias grindis namams pasirinkti

Kai remontuojate ar įkuriate naujas gyvenamas patalpas, tenka apsispręsti dėl daugelio dalykų, taip pat ir dėl grindų pasirinkimo. Kas geriau – medinės grindys, kiliminė danga, parketas, keramikinės plytelės? Tokios dilemos kyla kiekvienam, kuris bando įkurti jaukius namus. Taip pat ne iš karto atsiranda ir namų interjero baldai. Dėl kiekvieno dažniausiai sprendžiama po truputį, lėtai, ramiai. Kokie gi tie baldai būtų geriausi? Kaip turėtų atrodyti tobuli jaukūs namai? Šį kartą aptariame kelis grindų variantus, tinkančius butams ir nuosaviems namams, bei šiek tiek paminėsime baldus, kurie galėtų būti ant tokio pagrindo.

Medinės grindys

Dabar dedamos medinės grindys gali būti labai gražaus ir stilingo interjero pavyzdys. Priklausomai nuo to, koks yra visas kambarių dizainas, kokių spalvų yra grindys, galima pasirinkti šviesesnes ar tamsesnes grindis. Žmonės dažniausiai medines grindis šviesias deda į vaikų kambarius, miegamąjį, o tokias vietas, kur nuolat vaikšto žmonės, tarkime, į virtuvę, svetainę, koridorius, dažniau deda tamsias grindis, ant kurių ne taip matosi nusidėvėjimas, ir ne taip išsiryškina nešvarumai. Prie medinių grindų tinka minkštesni baldai. Jeigu dedami kieti be paminkštinimų, tuomet reikia daugiau augalų ar kažkokių dekoracijų, ilgų gražių užuolaidų ir pan.

Parketas

Tai gana senas modelis. Dėti parketą dabar yra mažiau populiaru nei prieš kokia 10 metų, tačiau tai nereiškia, kad čia bloga danga grindims. Iš esmės dažniausiai tai taip pat yra medinės grindys. Prie parketo tinka įvairūs baldai, parketas dažnai mėgstamas įstaigose, mokyklose. Aišku, reikia stengtis nesirinkti seniausio dizaino parketo, nes pastarasis pasidarys šiek tiek negražus, neįdomus ir ne toks reikalingas. Tad, jeigu norite pasidžiaugti parketu, rinkitės kažką iš naujesnių modelių, tai suteiks jūsų namams naujumo pojūtį.

Kiliminė danga

Prie kiliminės dangos gerai derės bet kokie baldai – tiek minkšti, tiek kieti be paminkštinimų. Taip pat kiliminė danga gerai sugers garsą. Tačiau, nelaimei, ji sugers ir kvapus, ir skysčius, ir nešvarumus. Tiems, kas negali pakęsti po visą butą besiritinėjančių pūkų kamuoliukų, tokia kiliminė danga kels daug džiaugsmo, nes ją pakaks retkarčiais prasiurbti. Visgi, skysti nešvarumai pasiliks ilgam. Jeigu kiliminė danga bus tiesiama netoli virtuvės, tai ilgainiui ims dvokti. Ir tikras prakeiksmas laukia įsigijus mažus šuniukus, kurie prieš išmokdami savo reikalus atlikti lauke, pusę metų šlapinsis tiesiai į kiliminę dangą – vėliau galėsite ją išmesti.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *